ART / Oil paintings / Oil painting 15039124
nr 1503 9124
Arthur William Best
(1859-1935), USA
Arthur William Best (1859-1935), USA. "Spring California" Landskap med kor. Signed, dated -07. Oil on canvas, 30x40 cm, outer dimensions including frame: 50x61 cm, smärre färgbortall, krackelyrer, ramarna med äldre maskhål.
OIL PAINTING, "Spring California" Landskap med kor. Signerad, daterad -07. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Condition: smärre färgbortall, krackelyrer, ramarna med äldre maskhål
Arthur William Best, amerikansk artist born 1859, dead 1935.
700
SEK 1000
Monday November 21 2022
at 21:00:34
350 kr
400 kr
500 kr
700 kr
800 kr (Robot)
900 kr
Arthur William Best
Read more about Arthur William Best