ART / Oil paintings / Oil painting 15039124

nr 1503 9124

Arthur William Best

(1859-1935), USA

Arthur William Best (1859-1935), USA. "Spring California" Landskap med kor. Signed, dated -07. Oil on canvas, 30x40 cm, outer dimensions including frame: 50x61 cm, smärre färgbortall, krackelyrer, ramarna med äldre maskhål.

OIL PAINTING, "Spring California" Landskap med kor. Signerad, daterad -07. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 50x61 cm

Condition: smärre färgbortall, krackelyrer, ramarna med äldre maskhål

Arthur William Best, amerikansk artist born 1859, dead 1935.

700

SEK 1000

Monday November 21 2022
at 21:00:34

  • Artist/Designer

Arthur William Best

Read more about Arthur William Best